Türk sinema tarihine bir kez daha damga vuran isimlerden Cüneyt Arkın ebedi yolculuğuna uğurlandı.

06_2022_30062022_arkin4_

Tören öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan oyuncu Kerem Alışık, Cüneyt Arkın'ın çok büyük bir sanatçı olduğuna dikkati çekerek, "Nefesimizi tutar gibi tutuyoruz kendimizi.

06_2022_30062022_arkin3_

Hakikaten filmimiz koptu diyeyim. Sokaklarda adını koşturduğumuz çocukluğumuz koptu. İçimizden bir parça koptu. Sıcak ekmek kokuları bıraktı kalbimizde, gitti. Bütün Yeşilçam arkadaşları."

06_2022_30062022_arkin2_

Aydan Şener, her cenazede üzüntüsünün daha çok arttığını belirterek, "Hepsi birer birer gidiyor. Çok üzgünüz. Özel bir sanatçıydı. Gelmiş geçmiş en yakışıklı aktörlerden biriydi.

06_2022_30062022_arkin1_

Son dönem biraz sağlık sorunları yaşıyordu. Fatma Girik'e 'Ben de geleceğim.' demişti. Sanki içine doğmuş gibi. Canım benim. Hepimizin başı sağ olsun."

Sanatçının, "Kara Murat Devler Savaşıyor" filminde prenses rolünü oynayan Süheyla Artun o filmin çekimlerinde bir ay birlikte vakit geçirdiklerini söyledi.

Süheyla Artun, Cüneyt Arkın'ın çok sempatik, alçak gönüllü ve dünya çapında bir insan olduğunun altını bir kez daha çizerek, "Bir daha gelmez onun gibi birisi. Yeri doldurulmaz bir insan. Yeşilçam babasını kaybetti."

Sanatçının eşi Betül Cüreklibatır ile çocuklarının taziyeleri kabul ettiği törene, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, usta oyuncular Ediz Hun, Serdar Gökhan ve Nuri Alço ile kültür sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Anadolu Sopranoları Ekvador'da konser verdi Anadolu Sopranoları Ekvador'da konser verdi

Usta oyuncunun cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.