Bakan Murat Kurum, sosyal medya Twitter'dan yaptığı paylaşımda, vatandaşlara en iyisini sunmak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 Eylül'de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacağını bildirdi.

Bursagaz imarsız bölgelerden abonelik alımına başladı Bursagaz imarsız bölgelerden abonelik alımına başladı

thumbs_b_c_126b207fae0dc32bf0f486fa07c56272

"Yüzyılın sosyal konut projesinde tarih 13 Eylül." bilgisini veren Bakan Murat Kurum, "Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan 13 Eylül'de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak."

Sosyal Konut Projesinin detayları

Bakan Murat Kurum paylaşımında, projeye dair detayları içeren infografiğe de yer verdi. Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi ile vatandaşlar 81 ilde kira öder gibi ev sahibi olacak.

Konut, konut arsası ve sanayi sitelerinin yer alacağı projede, gençler, emekliler, şehit yakınları ve gaziler ile engellilere kontenjan ayrılacak.

Evler, yerel ve yatay mimariye uygun, sıfır atık uyumlu, enerji verimli, iklim dostu malzemeler ve yenilenebilir enerji sistemlerini içerecek şekilde inşa edilecek.