Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Küresel ekonominin tüm önemli kurumları ve aktörleri, bizim uyguladığımız ekonomi programını teyit ve tavsiye eden açıklamalar."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir Kuva-yı Milliye Meydanı'nda gerçekleşen "Balıkesir OSB, Çamlık Millet Bahçesi, Ardıçtepe Barajı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni"ne katıldı.

2022_Ekim_GR2

Sözlerine vatandaşları selamlayarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir pankartın dikkatini çektiğini belirterek "Siz ezberlemişsinizdir ama herhalde bir hatırlatmam mı gerekecek? 'Zeytini koydum tasa. Çıkardım yağını basa basa. Balıkesir efelerinden, oy yok sana 6'lı masa'. Bizim insanımız böyle, milletimiz böyle. Kimsenin aklına gelmeyeni onlar evelallah koyarlar masaya."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3,5 yıllık bir aradan sonra tekrar Balıkesir'de vatandaşlarla yüz yüze hasret gidermenin memnuniyeti içinde olduğunu söyleyerek,Allah'tan birliklerini, beraberliklerini, kardeşliklerini ve muhabbetlerini daim eylemesini diledi.

"İki gönül bir olunca samanlık seyran olur." atasözünü anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendilerinin de milletle bir olduklarında dünyanın yükü omuzlarına binse şikayet etmediklerini, yedi düvel karşılarına dikilse de eyvallah etmediklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuruluşun ve kurtuluşun şehri Balıkesir yanlarında olduğu müddetçe Allah'ın izniyle aşamayacakları engel, üstesinden gelemeyecekleri sıkıntı olmadığını dile getirerek bir türkünün "Karanfil oylum oylum, geliyor selvi boylum/Selvi boylum geç buradan, şen olur benim gönlüm." şeklindeki dizelerini hatırlattı.

"Biz de gönlümüzü şen etmek için bugün Balıkesir'deyiz. Balıkesirli kardeşlerimizle birlikteyiz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılışa muhteşem bir katılım olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Balıkesir bugün bir başka. Gümbür gümbür nereye yürüyor? 2023'e yürüyor. Rabb'im; eliniz, diliniz, dert görmesin diyorum. Dua ediyorum."

AK Parti'nin ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları teşkilatına seslenerek "İnşallah sandıkları patlatmaya var mıyız? Sandıklardan inşallah Cumhur İttifakı'yla geleceğe yürümeye var mıyız?" sorusunu yönelten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Varız." cevabını aldı.

Türkiye'yi 20 yılda bu 4 temel direk üzerinde yükselterek buralara geldik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün önce toplu açılış töreni gerçekleştireceklerini ve hasbihal edeceklerini, ardından da partisinin Genişletilmiş İl Meclisi Toplantısı'na katılacağını aktararak "Bugün burada toplam yatırım bedeli 10 milyar 819 milyon lirayı bulan, güncellenmiş harcama tutarıyla da 37,5 milyar lirayı geçen 357 ayrı yatırım kaleminin toplu açılışını yapıyoruz. Balıkesir'e yakışır."

Her zaman olduğu gibi yola çıkarken dört ana başlığı söylediklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğitim, sağlık, adalet, emniyet. Bu 4 ana başlığı daha sonra ulaşım, enerji, tarım, dış politika, bunlarla güçlendirdik. Türkiye'yi 20 yılda hamdolsun bu 4 temel direk üzerinde yükselterek buralara geldik."

Açılışı yapılacak eğitimle ilgili yatırımlara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle bilgi verdi:

"Anaokulundan liseye, spor salonundan atölyeye kadar 71 ayrı eğitim yatırımının açılışını buradan yapıyoruz. Üniversitemizin İlahiyat Fakültesi ve Teknoloji Geliştirme Merkezi binaları ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitemizin 15 farklı yatırımının açılışını da bu vesileyle gerçekleştiriyoruz.

FETÖ'nün ankesör hattı tespit edildi FETÖ'nün ankesör hattı tespit edildi

Edremit İlçe Kütüphanesini, Edremit Kültür Merkezi ve Spor Salonunu, çeşitli ilçelerimizdeki spor salonu, saha, yurt bakım onarımı gibi yatırımları da hizmete açıyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar ise şöyle;

"Küresel ekonominin tüm önemli kurumları ve aktörleri, bizim uyguladığımız ekonomi programını teyit ve tavsiye eden açıklamalar yapmaya başladı.

İnsanlarımızın refah düzeylerinde yaşanan kayıpları, en iyi biz biliyoruz. Bunu telafi edecek tedbirleri de yine biz alıyoruz.

Birileri bu puslu havayı fırsat bilerek hak ettiğinin çok ötesinde kazançlar sağlama hatta devleti ve milleti soyma peşine düşüyor.

15 seçimdir, seçim kazanamayan bu Bay Kemal'e benim milletim inanmadığı için bu yolu açmıyor. Bundan sonra da Allah'ın izniyle açmayacak.

Bu kardeşiniz bu görevde olduğu sürece, faiz her geçen gün, her geçen hafta, her geçen ay inmeye devam edecektir. Kimse bize bu konuda akıl vermesin."