Bakan Adil Karaismailoğlu, ulaşım ve iletişim altyapısına 1 trilyon 606 milyar lira yatırım yaptıklarını belirterek, "Bunlardan biri de Çamlıca Kulesi. Kuleyi açıldığı günden bugüne kadar 788 bin 241 kişi ziyaret etti."

çamlıca antenii

Dünyanın gıptayla baktığı projeleri birer birer hayata geçirdiklerini vurgulayan Bakan Adil Karaismailoğlu, 100 yılda gerçekleştirilecek işleri 20 yıla sığdırdıklarını söyledi.

çamlıca kulesi

Bakan Adil Karaismailoğlu, ulaşım ve iletişim altyapısına 1 trilyon 606 milyar lira yatırım yapıldığı bilgisini vererek, "Bunlardan biri de Çamlıca Kulesi. 29 Mayıs 2021 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıldı.

Mazlum-Der, İsrail Ticareti Protestosundaki Gözaltıları Kınıyor Mazlum-Der, İsrail Ticareti Protestosundaki Gözaltıları Kınıyor

çamlıca tepesi

Çamlıca Kulesi'nin uzunluğu 369 metre, deniz seviyesinden yüksekliği ise 587 metre. Bu özelliğiyle Avrupa'nın en yüksek kulesi konumunda bulunuyor."

çamlıca

Bakan Adil Karaismailoğlu, Kule sayesinde görüntü kirliliğinin ortadan kalktığına dikkati çekerek, elektromanyetik kirlenmeye ve görüntü kirliliğine neden olan eski 33 antenin kaldırıldığını ve ülkeye simgesel bir yapı kazandırıldığını belirtti.

kule

Çamlıca Kulesi'nde başlayan yayıncılık faaliyetleriyle dünyada ilk defa 100 radyo yayınının aynı noktadan, birbirinin güçlerini kesmeden ve frekansları birbirine karışmadan gerçekleştirildiğine dikkati çeken Bakan Adil Karaismailoğlu, "Açıldığı günden beri Kule'yi 788 bin 241 kişi ziyaret etti. 1 Ocak-20 Ağustos ayında 455 bin 945 kişi Kule'de ağırlandı."

Bakan Adil Karaismailoğlu, Kule'nin sadece vatandaşların değil, turistlerin ilgi odağı olduğuna işaret ederek, İstanbul'un turizmine de katkı sağlayan Çamlıca Kulesi'nde, hediyelik eşya mağazaları, kafeterya, İstanbul manzarasına hakim seyir terasları bulunduğunu söyledi.

Yatırımlarımıza devam ediyoruz

20 yıldır 7/24 durmadan Türkiye'nin her noktasında çalıştıklarını vurgulayan Bakan Adil Karaismailoğlu, şunları söyledi:

"Durmak yok yola devam anlayışıyla yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bizim vaktimiz, enerjimiz, aklımız, fikrimiz yalnızca milletimizle, ona sunacağımız hizmetlerin planlamasında, inşasındadır. Güçlü ve büyük Türkiye, bu alın ve akıl teriyle mümkün."