Bursa'da iki metro durağında bulunan yürüyen merdivene ait metal kapakları çaldıkları iddia edilen iki şüpheli gözaltına alındı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesine bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, BursaRay Şehreküstü ve Merinos istasyonlarındaki olaylarla ilgili çalışma başlattı.

Çevredeki 75 güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüleri inceleyen ekipler, şüphelilerin S.Ç. (19) ve E.G. olduğunu belirledi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Bursa'da seçim çağrısı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Bursa'da seçim çağrısı

Gözaltına alınan bu kişilerin, emniyette benzer suçlardan çok sayıda kayıtlarının bulunduğu öğrenildi.

Çekçek ile istasyona gelen şüphelilerin, kapakları çaldıktan sonra uzaklaşması güvenlik kamerası görüntülerinde yer aldı.

BursaRay Şehreküstü ve Merinos istasyonlarında 8 Ekim tarihinde yaşanan olayın ihbar edilmesinden sonra polis ekiplerince çalışma başlatılmış, istasyonların iki çıkışında yürüyen merdivenlerin elektronik aksamının üzerinde bulunan kapakların çalındığı tespit edilmişti.

Bursa'da metro durağında bulunan yürüyen merdivene ait metal kapaklar çalındı.

Osmangazi ilçesindeki BursaRay Şehreküstü İstasyonu'nda gece saatlerinde yaşanan olayın ihbar edilmesinden sonra polis ekiplerince çalışma başlatıldı.

Olay yerine gelen ekipler, istasyonun iki çıkışında yürüyen merdivenlerin elektronik aksamının üzerinde bulunan kapakların çalındığını belirledi.

Merdiven başlarındaki kapakların yerlerine yenilerinin takılacağı, zanlı ya da zanlıların yakalanması için başlatılan çalışmanın sürdürüldüğü öğrenildi.