Bursa, Karacabey ilçesinde, zirai ürün taşıyan tırın koyun sürüsüne çarpması sonucu yaralanan koyun tedavi altına alındı.

Karacabey Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Bandırma-Karacabey kara yolunda gerçekleşen kazada, zirai ürün taşıyan tır, önüne çıkan koyun sürüsüne çarptı.

20221016_2_55559438_81800659

Kazada tır ufak çaplı hasar alırken taşıdığı tarım ürünlerinin bir kısmı yola saçıldı.

20221016_2_55559438_81800660

Tır şoförünün yaptığı fren manevrasıyla sürünün çoğu karşıya geçerken sadece bir koyun yaralandı.

O esnada bir etkinlikten dönen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, kazayı görünce makam aracını durdurdu. Ekibiyle birlikte yol güvenliğini alıp koyununun emniyetini sağladıktan sonra, polis ekiplerini olay yerine çağırdı.

Yaralı koyun tedavi edilmek üzere Karacabey Belediyesi ekiplerince hayvan barınağına götürüldü.

Dikkatiyle olası bir faciayı önleyen tır sürücüsü, uzun süre olayın şokunu atlatamadı. Tır sürücüsünü, Ali Özkan ve olay yerine gelen polis ekipleri teselli etti.

Kazaya müdahale ettikten sonra açıklama yapan Ali Özkan, "Karacabey sınırları içinde gerçekleşen bu kazanın olduğu yerin az ilerisinde traktörlerin, insanların ve hayvanların karşıya güvenle geçebilmesi için bir alt geçit var sürünün çobanı dikkatsizce davranarak, sürüyü kara yolunun ortasından geçirmeye çalışıyor.

Bursa Kestel Belediye Başkanı Tanır, çocuklarla fidan dikti Bursa Kestel Belediye Başkanı Tanır, çocuklarla fidan dikti

Tır şoförünün dikkati sayesinde sadece bir koyun darbe alıyor. Allah beterinden saklasın ama vatandaşlarımızı daha dikkati olmaya davet ediyorum."