Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ayakkabıcılar Odası ve Bursa Hazır Giyimciler Odası işbirliğinde Kurban Bayramı'nda 20 bin çocuğu giydirecek.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, "Kart 16 Destek Çeki" uygulamasıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fahrettin Bilgit ve Bursa Ayakkabıcılar Odası Başkanı Servet Kaynar arasında protokol imzalandı.

20220614_2_53955375_78042393

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kolilerle erzak dağıtımı uygulaması yerine vatandaşların istedikleri yerden istedikleri ürünleri almasına imkan sağlayan Kart 16 uygulamasını Türkiye'de hayata geçiren ilk belediye olduklarını söyledi.

Kart 16 projesine ilave olarak esnafa ihtiyaç sahiplerine katkı sağlayacak destek çeki uygulamalarını devreye aldıklarını hatırlatan Alinur Aktaş, şunları söyledi:

"Bu proje, çocuklarımızın bayramda yüzü gülsün diye, onların hayatlarına dokunalım diye ortaya konmuş bir projedir. Dolayısıyla evlatlarımızı sevindirmek esnafa destek olmak için Kurban Bayramı'na özel hazırladığımız destek çekleri ile 20 bin çocuğumuz en güzel giysilerle bayram sabahına uyanacak.

5 bin çocuğumuza Ramazan Bayramı'nda dağıtmıştık. Böylelikle 25 bin çocuğumuzun bayramlık ihtiyaçları ile 7,5 milyon liralık katkı ile esnafımıza destek olmuş oluyoruz.

Dolayısıyla biz tamamen çocuklarımızın, gençlerimizin hayatına dokunmak adına bu hamleleri yapıyoruz. İnşallah o bayram sevincini ve bayramın güzelliğini çocuklarımızın yüzünde görürsek, ne mutlu bize."

Bursa Büyükşehir Kent meydanının çehresini değiştiriyor Bursa Büyükşehir Kent meydanının çehresini değiştiriyor

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fahrettin Bilgit de esnafın salgın sürecinden çok fazla etkilendiğini, bu süreçte Büyükşehir Belediyesinin esnafa can suyu olacak bir çok projeyi hayata geçirdiğini söyledi. Bu tür uygulamaların uzun yıllar devam etmesini, katkıları nedeniyle Alinur Aktaş'a teşekkür etti.

Bursa Ayakkabıcılar Odası Başkanı Servet Kaynar da uygulama nedeniyle esnaftan olumlu geri dönüşler aldıklarını söyledi.

Kurban Bayramı öncesinde Bursa Ayakkabıcılar Odası ve Bursa Hazır Giyimciler Odası ile protokol imzalayan Büyükşehir Belediyesinin ihtiyaç sahibi 20 bin çocuk için dağıtacağı 300'er liralık destek çekleri, bu odalara kayıtlı esnafta geçerli olacak.

Ramazan Bayramı'nda bu iki odaya kayıtlı esnafta geçerli olan 5 bin çek dağıtan Büyükşehir Belediyesi, böylece toplam 25 bin çekle esnafa 7,5 milyon liralık katkı sağlamış olacak.