Bursa'nın Mudanya ilçesinde atına denizde idman yaptıran 18 yaşındaki apranti Uğurcan Demirbaş, boğuldu.

Esence Mahallesi Eşkel sahilinde atıyla denize giren Uğurcan Demirbaş, derinliğin daha çok olduğu bölümde çırpınmaya başladı. Çevredekilerin durumu fark etmesi üzerine olay yerine ekipler gönderildi.

20220713_2_54337993_78995772

Sağlık ekipleri, sudan çıkarılan Uğurcan Demirbaş'ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Aprantinin naaşı, Mudanya Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bursa'da Pompalı Tüfekle Ateş Açan 2 Kardeş Tutuklandı Bursa'da Pompalı Tüfekle Ateş Açan 2 Kardeş Tutuklandı

Otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna götürülen Uğurcan Demirbaş'ın cenazesinin toprağa verilmek üzere memleketi Ardahan'a gönderileceği öğrenildi.

Türkiye Jokey Kulübü, başsağlığı mesajı yayımladı

Türkiye Jokey Kulübü, meydana gelen üzücü olay nedeniyle internet sitesinden başsağlığı mesajı yayımladı.

"Sahalarımızın genç aprantilerinden Uğurcan Demirbaş'ın, Bursa'da geçirdiği elim bir kaza sonucu yaşamını yitirdiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız."

"2004 yılında Ardahan'da doğan Demirbaş, Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi'nden 2020 yılında mezun oldu. İlk yarışına 27 Kasım 2020 yılında Bursa Osmangazi Hipodromu'nda katılan ve toplam 85 yarışta at binen Uğurcan Demirbaş, ilk ve tek birinciliğini Bursa Osmangazi Hipodromu'nda 13 Haziran 2022 yılında 'Kademova' isimli safkanla elde etmişti. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve atçılık camiamıza başsağlığı dileriz."

Bursa Adli Tıp Kurumu önünde açıklamalarda bulunan Jokeyler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bozan Baydan ise olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Acı haberin jokey camiasında büyük üzüntüyle karşılandığını, "Uğurcan Demirbaş kardeşimiz, eğitim merkezinden mezun olduktan sonra Bursa'ya gelmişti.

Çok çalışkan ve başarıya susamış bir çocuktu. Önü açık, parlak bir aprantiydi. Kısmeti buraya kadarmış. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."