Bursa'da üniversite yerleşkesini ziyaret yapan down sendromlu ve zihinsel engelli öğrenciler, temsili mezuniyet belgesi alarak kep fırlattı.

İnegöl Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Okulundan 10 öğrenci, "Bir Günlüğüne Üniversiteli Oluyorum Projesi" kapsamında Bursa Teknik Üniversitesini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'da 18 milyar liralık yatırımı hizmete açacak Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'da 18 milyar liralık yatırımı hizmete açacak

20220603_2_53806208_77681928

Üniversitede bazı etkinliklere katılan öğrenciler, cübbe giyip kep taktı.

Rektör Vekili Prof. Dr. Beyhan Bayhan, etkinliğin Bursa Teknik Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İnegöl Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Okulu iş birliğiyle düzenlendiğini söyledi.

Öğrenci toplulukların da bu programda yer aldığını belirten Rektör Vekili Prof. Dr. Beyhan Bayhan, "Personel arkadaşlarım, Sağlık Kültür Dairemiz, İletişim Ofisimiz de burada. Hepimiz çok mutluyuz. Onların mutluluğunu görünce biz daha mutlu oluyoruz."

20 yaşındaki down sendromlu İslam Mevlüt de çok mutlu olduğunu dile getirerek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Temsili mezuniyet belgelerini Rektör Vekili Prof. Dr. Beyhan Bayhan'dan alan engelliler, kep fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadı.