Mustafakemalpaşa’nın Dallıca kırsal mahallesinde meydana gelen yangında, 27 gün önce eşinin vefat ettiği öğrenilen Ayşe Tetik isimli 65 yaşındaki kadına ait ev küle döndü.

Evin çatısında başlayan yangın kısa bir sürede yayıldı. Tavandan gelen patlama sesi duyarak dışarı çıkan kadın, çatıdan yükselen dumanları görünce, kendisi ile beraber yaşayan 90 yaşındaki annesini evden çıkardı. Yangın itfaiye ekiplerinin olay yerine gelmesi sonucu söndürüldü, fakat ev kullanılamaz hale geldi.

Akıncılar 48 Yıl sonra teşkilatlanıp manifesto yayınladılar Akıncılar 48 Yıl sonra teşkilatlanıp manifesto yayınladılar

Diğer taraftan yangını yaşandığı yere gelen Belediye Başkanı Mehmet Kanar, yangından dolayı mağdur olan aileye yardım eli uzattı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kanar, yangından sağ kurtulan ve 90 yaşındaki annesiyle birlikte yaşayan Ayşe Tetik ve annesine geçmiş olsun ziyaretinde bulunduklarını belirterek, “Allah'ın izniyle Tetik ailesinin yaralarını belediyemiz ve mahalle sakinlerimizle birlikte saracağız. Maddi ve manevi yardımlarımızla sürecin takipçisi olacağız. Tetik ailesine ve mahalle sakinlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

Haber: Murat ASLAN