İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Bilecik'te yaşayan Ayşe Durmaz (76), şiddetli karın ağrısı şikayetiyle Gemlik Devlet Hastanesine başvurdu.

Bursa'nın Gemlik ilçesinde safra kesesinden ameliyatla 1284 taş çıkarılan hasta sağlığına kavuştu.

20220614_2_53949947_78029856

Tetkiklerden sonra ameliyata alınan Ayşe Durmaz'ın safra kesesindeki taşlar çıkarıldı.

20220614_2_53949947_78029857

Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ahmet Karakaya, hastanın, karın ağrısı, bulantı ve kusma şikayetleriyle polikliniğe başvurduğunu bildirdi.

Ultrasonda safra kesesinde çok sayıda taş tespit ettiklerini belirten Opr. Dr. Ahmet Karakaya, şunları söyledi:

"Hastayla görüşüp ameliyata karar verdik. Ameliyatı da laparoskopik dediğimiz kapalı yöntemle gerçekleştirdik. Operasyon sonrası safra kesesini açtığımızda 1284 taş gördük.

Özdilek Bursa Kurbanlık Koç Satışlarına Başladı! Özdilek Bursa Kurbanlık Koç Satışlarına Başladı!

Bu çok nadir görülen bir vakadaydı ve biz de ilk defa karşılaşıyoruz operasyon çok başarılı geçti. Operasyondan bir gün sonra da hastamızı taburcu ettik."

Taşların bazı durumlarda safra kesesini tıkayarak sarılığa yol açtığına dikkati çeken Opr. Dr. Ahmet Karakaya, erken tedaviyle hastaların sağlığına kavuşabileceğini söyledi.

Ayşe Durmaz ise rahatsızlığının 3 ay önce başladığını, Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde hastaneye başvurduğunu bir süre sonra şikayetlerinin nüks ettiğini belirterek, "Bursa'ya geldik, burada ameliyat oldum. Doktorumuzdan çok memnunum. Şimdi iyiyim, hiçbir şikayetim yok."