Ramazan Bayramı tatilini memleketleri ya da tatil beldelerinde geçirmek isteyen sürücüler, yola çıkmaya başladı.

Sürücülerin gidecekleri yerlere hareketiyle özellikle otoyolun Ankara yönünde Bolu Dağı Tüneli, Abant Kavşağı, Yumrukaya, Köroğlu park alanı ve Gerede Karadeniz bağlantı kesiminde akıcı yoğunluk yaşanıyor.

2022_Nisan_20220430_2_53327626_76427766

Bölgede trafik akışı, durma noktasına geliyor. Güzergahta görev yapan trafik, jandarma ve Karayolları ekipleri, ulaşımda aksama yaşanmaması için çalışma yapıyor.

Asgari ücret toplantısı 7 Aralık'ta Asgari ücret toplantısı 7 Aralık'ta

2022_Nisan_20220430_2_53326088_76424681

D-100 kara yolunun Abant Kavşağı ile Bolu Dağı kesiminde akıcı yoğunluk gözlemleniyor.

Otoyolun Kocaeli kesiminde yoğunluk yaşanıyor

Sürücülerin bayram tatilini memleketleri ya da tatil beldelerinde geçirmek için harekete geçmesiyle otoyolun viyadük ve tüneller bölgesi olarak bilinen Derince Çınarlı ile İzmit Gültepe mevkisi arasında Ankara istikametinde akıcı yoğunluk yaşanıyor.

Yolun iki şeride düştüğü bölgede trafik akışı zaman zaman durma noktasına geliyor.

D-100 kara yolunun Kuruçeşme ve Seka Tünel mevkilerinde akıcı trafik yoğunluğu görülüyor. D-130 kara yolunda trafik normal akışında seyrediyor.

Kuzey Marmara Otoyolu, D-100 kara yolu ve Anadolu Otoyolu'nun Sakarya kesiminde ulaşım normal akışında ilerliyor.

Kilit kavşak" Kırıkkale'de trafik yoğunluğu

Ramazan Bayramı için memleketlerine gitmek isteyenler, ulaşımda 43 ilin kara yolu bağlantı noktası Kırıkkale'de yoğunluğa neden oluyor.

Özellikle Kırıkkale-Ankara kara yolunda yaşanan yoğunluk nedeniyle araçlar saatte 30-40 kilometre hızla ilerlerken, trafik ekipleri de ulaşımın aksamaması için çaba sarf ediyor.

Tekirdağ-İstanbul kara yolu

Ramazan Bayramı tatili için yola çıkan sürücüler, Tekirdağ-İstanbul kara yolunda araç yoğunluğuna neden oldu.

Tatilciler gün boyunca, Tekirdağ-İstanbul yolunun Beyazköy, Yeniçiftlik ve Yenice mevkilerinde akıcı yoğunluk oluşturmaya devam etti.