1. HABERLER

  2. BURSA

  3. BTSO Laboratuvarları’ndan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yararlanacak
BTSO Laboratuvarları’ndan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yararlanacak

BTSO Laboratuvarları’ndan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yararlanacak

​​​​​​​Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, gelişmiş laboratuvarlarını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kullanımına sunuyor.

A+A-

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, gelişmiş laboratuvarlarını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kullanımına sunuyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Güvenlik – Denetim Genel Müdürü Mehmet Bozdemir, ürün güvenliği ve denetim için BTSO test ve laboratuvar imkanlarından yararlanmak üzerine talebini sundu. BTSO laboratuvarları bakanlık tarafından da kullanılacak.

BTSO Enerji Verimliliği Merkezi ve Tasarım Teknoloji Merkezi’ne Ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Deneyimi Genel Müdürü Mehmet Bozdemir ve Sanayi ve Teknoloji Bursa Müdürü Latif Deniz, bakanlık yetkilileri BTSO’ya ziyaret gerçekleştirdi. BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB), Enerji Verimliliği Merkezi ve Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi’ni (BUTGEM) ziyareti oldu. Ayrıca ziyarette BTO Genel Müdürü Makine Konsey Başkanı Cem Bozdağ’da yer aldı.

Karakök, Mesleki Yeterlilik Sınavı ve Belgelendirme Merkezi’nin iş dünyası için ne kadar faydalı olduğu yönünde sözlere yer verdi. Konuşmasında;

"Bursa iş dünyasının ihtiyaç ve beklentilerine göre mevcut 64 mesleğe ek olarak; tekstil, asansör ve inşaat sektörlerinde kapsam genişletme başvurumuz MYK ve TÜRKAK tarafından onaylandı. Şimdiye kadar 34 binden fazla çalışanın mesleki yeterlilik belgesinin verildiği merkezimiz, kalite ve nitelikten ödün vermeden hizmet çıtasını güçlendirmeye devam ediyor. Özellikle tekstil sektörünü yakından ilgilendiren 6 meslekte sınav ve belgelendirme yaparak, kapsam genişletme çalışmalarını tamamladık. Merkezimiz nitelikli iş gücünü ve iş güvenliğini uluslararası standartlara taşımak için çalışmalarını sürdürüyor" sözlerine verdi.

Türkiye’nin en gelişmiş asansör test laboratuvarı BTSO laboratuvarları arasında. Bakanlığın yapacağı araştırmalarda kullanacağı laboratuvarlar, hizmete açılacak.

BTSO Firmalara Çok Sayıda Avantaj Sunuyor

Mehmet Bozdemir, BTSO’nunuygunluk testlerinin pek çoğunun laboratuvar ortamında yapıldığını söyledi. Ürün güvenliği ve denetimindeki laboratuvar testleri için bu merkezlerin imkanlarından faydalanılması son derece avantajlı oluyor dedi.

Bursa’da üretim yapan firmalar, BTSO’nun son teknoloji laboratuvarları ve diğer imkanları ile son derece gelişebilir. Maliyetler için de avantajlı olması, firmaların faydalanması durumunda kazanç elde etmesini sağlayacaktır. Test merkezleri, AR_GE ve laboratuvarlar ile firmalar teknolojik olarak daha kolay gelişebilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.