Spor Toto Süper Lig'in 34. haftasında evinde Kasımpaşa'ya 3-0 yenilen Beşiktaş'ta Valerien Ismael de puan kayıplarına çare olamadı.

Bu sezon üçüncü teknik direktörle mücadele eden Beşiktaş, umduğu başarıya ulaşamadı.

beşiktaş

Bu sezon 15'er karşılaşmada görev yapan Sergen Yalçın yönetiminde 24, Önder Karaveli döneminde 20 puan kaybeden Beşiktaş, teknik direktör Valerien Ismael de 4 maçta 7 puan kaybı yaşadı.

Beşiktaş bu sezon, geçen sezon şampiyonluk yaşatan Sergen Yalçın'ın yanı sıra 19 Yaş Altı Teknik Direktörü Önder Karaveli ve Fransız çalıştırıcı Valerien Ismael, görev aldı. Beşiktaş, her üç teknik direktör yönetiminde puan kayıplarına engel olamadı.

Sergen Yalçın ile 24 puanlık kayıp

Beşiktaş, sezonun ilk 15 haftasında görev yapan Sergen Yalçın yönetiminde 24 puan kaybetti. Sergen Yalçın'ın teknik direktörlüğünde 6 galibiyet alabilen Beşiktaş, 3 beraberlik ve 6 yenilgi yaşadı.

Önder Karaveli yönetiminde 20 puan yitirdi

Beşiktaş, Sergen Yalçın ile yolların ayrılmasından sonra göreve getirilen Önder Karaveli yönetiminde 15 maça çıktı.

Sergen Yalçın'a göre daha iyi bir görüntü ortaya koyan Karaveli, buna rağmen puan kayıplarına engel olamadı. Beşiktaş, Önder Karaveli'nin teknik direktörlüğünde 6 defa kazanırken, 7 beraberlik ve 2 yenilgiyle 20 puandan oldu.

Valerien Ismael yönetiminde 4 maçta 7 puan gitti

Bu sezon üçüncü teknik direktör olarak takımın başına getirilen Valerien Ismael yönetiminde Beşiktaş, henüz istediği sonuçlara ulaşamadı.

Fransız teknik adamın yönetiminde 4 maça çıkan Beşiktaş, sadece bir defa kazanabildi. 2 karşılaşmayı beraberlikle tamamlayan Beşiktaş, bir defa da mağlup oldu.

Beşiktaş, Valerien Ismael yönetimindeki 4 maçta 7 puandan oldu.

Umutlu başlangıçlar yetmedi

Beşiktaş, her üç teknik direktör yönetiminde umutlu başlangıçlar yapsa da umutlarının tükenmesine engel olamadı.

Geçen sezonun şampiyon takımı olarak bu sezonu unvanını korumak için sahaya çıkan Beşiktaş, Sergen Yalçın ile iyi başladığı sezonda hızlı bir düşüş yaşadı.

Sergen Yalçın yönetiminde sezonun ilk 8 maçında 5 galibiyet, 2 beraberlik ve bir yenilgiyle 7 puanlık kayıp yaşayan Beşiktaş, sonraki 7 karşılaşmada birer galibiyet, beraberlik ve 5 yenilgiyle 17 puanlık kayba engel olamadı.

Sergen Yalçın'ın teknik direktörlüğünde ilk sekiz haftada liderin 2 puan gerisinde şampiyonluk umutlarını taşıyan Beşiktaş, yaşadığı puan kayıplarıyla 15. haftada zirvenin 18 puan gerisine indi.

Önder Karaveli'nin göreve gelmesiyle birlikte toparlanma sinyali veren ve üst sıraları zorlayan Beşiktaş, görev aldığı 8 karşılaşmada 4 galibiyet, 3 beraberlik ve bir yenilgi sonunda 9 puan yitirdi. Beşiktaş, Önder Karaveli'nin teknik direktörlüğündeki sonraki 7 maçta ise 2 galibiyet, 4 beraberlik ve bir yenilgiyle 11 puan kaybetti.

Şampiyonluk umutlarının azalmasının ardından ilk üç sırada yer alarak Avrupa kupalarına katılmak için mücadele veren Beşiktaş, Karaveli yönetiminde ilk 8 maçta elde ettiği puanlarla 23. haftada üçüncü sıradaki Aytemiz Alanyaspor'un 2 puan gerisinde kaldı. Beşiktaş, sonraki haftalarda yaşadığı kayıpla 30. haftada üçüncü durumda bulunan Fenerbahçe'nin 7 puan arkasına indi.

Valerien Ismael ile son 2 maçta hayal kırıklığı yaşadı

Sezonun kalan bölümünde görev yapmak üzere takımın başına gelen Valerien Ismael yönetiminde umutlar tersine döndü.

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Okan Buruk imzayı attı Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Okan Buruk imzayı attı

Zorlu Trabzonspor maçıyla göreve başlayan Valerien Ismael, bu karşılaşmada alınan sonuç ve oynattığı futbolla camiayı umutlandırdı. Şampiyonluk için gün sayan rakibi karşısında Beşiktaş 1-1 beraberlikle sahadan ayrılırken, bir sonraki hafta evinde Aytemiz Alanyaspor'u 4-1 yenerek Valerien Ismael yönetiminde iyi bir başlangıç yaptı.

Beşiktaş, Valerien Ismael yönetimindeki son 2 maçta kötü sonuçlardan kurtulamadı. Deplasmanda GZT Giresunspor ile 0-0 berabere kalan Beşiktaş, evinde  Kasımpaşa'ya 3-0 mağlup oldu. Valerien Ismael yönetimindeki ilk iki maçta 2 puan yitiren Beşiktaş, son iki karşılaşmada 5 puan kaybetti.