Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "(EYT) Aralık ayında basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti."

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) alakalı çalışmaya dair, "Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız."

bakan vedat bilgin eyt

Bakan Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı.

vedat bilgin-4

Borsa İstanbul'dan tüm zamanların rekoru geldi Borsa İstanbul'dan tüm zamanların rekoru geldi

Taşeron işçilerle alakalı bir soru üzerine Bakan Vedat Bilgin, kamuya kadrolu geçişlerle aakalı zamanın henüz belli olmadığını çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.

Bakanlık olarak şu anda üzerinde çalıştıkları konuları aktaran Bakan Vedat Bilgin, "(Kamudaki) Sözleşmeli personel meselesi var. Bunlar 516 bin kişinin kadro haklarına kavuşması meselesidir. Onun çalışması bitti, zaman meselesi var."

Bakan Vedat Bilgin, çalışmanın son halinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulup sunulmadığına dair "Sayın Cumhurbaşkanı'mız uygun olduğu zaman sunacağız. Bugün gündemde yoktu."

Bu çalışmada kamu sendikalarından gelen talepleri dikkate aldıklarını vurgulayan Bakan Vedat Bilgin, "Geçenlerde arkadaşlarımız bir görüşme yaptı. Bunları da değerlendiriyoruz."

EYT konusundaki bir soru üzerine de Bakan Vedat Bilgin, "Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız.

Çalışmamız teknik olarak bitti, Cumhurbaşkanı'mıza sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanı'mızla paylaştıktan sonra onu Meclis'e intikal ettiririz."

Bakan Vedat Bilgin, Bakanlığın gündeminde olan sözleşmeli personel, geçici işçiler ve taşeron işçilerle alakalı çalışmaların aralık ayına kadar tamamlanarak kamuoyuna açıklanacağını ve Meclis takvimine alınacağını söyledi.