Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, terör suçlularının iadesine dair, "5-6 Ekim tarihleri arasında İsveç Adalet Bakanlığından bir heyet ülkemize gelecek."

Bakan Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Çanakkale'de yürüyüş rotasının açılışına katıldı: AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Çanakkale'de yürüyüş rotasının açılışına katıldı:

adalet bakanı bekir bozdağ

İsveç ve Finlandiya'dan iadeler konusuyla alakalı görüşmelerin devam ettiğini bildiren Bakan Bekir Bozdağ, "İsveç ve Finlandiya'nın NATO mutabakatı kapsamında FETÖ ve PKK üyelerini Türkiye'ye iade etmelerini bekliyoruz."

"5-6 Ekim tarihleri arasında İsveç Adalet Bakanlığından bir heyet ülkemize gelecek."

"Bizim bakanlık bürokratlarımız ile iadeler konusunda teknik düzeyde görüşmeler gerçekleştirilecek İzleme Komitesi çerçevesinde. Dışişleri Bakanlığından bir heyetin görüşmeler yapmak üzere Finlandiya'ya gideceğini biliyorum.

Bizim iade isteğimiz PKK, FETÖ ve DHKP-C başta olmak üzere teröristleri iade kararları vermelerini bekliyoruz. Bizim iadesini istediğimiz kişiler ülkemizde hakkında soruşturma ve kovuşturma olan kişilerdir."

Bakan Bekir Bozdağ, Türkiye'nin iadesini istediği kişilerin İsveç ve Finlandiya'dan ayrılıp ayrılmadığı konusunda bilgi verilmediğini söyledi.

Yargı paketi ile alakalı hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirten Bakan Bekir Bozdağ, "Arabuluculuğun kapsamını genişletiyoruz. Kamuoyunu memnun edecek düzenlemeler olacak.

Kabine toplantısında arz edilmesinden sonra kamuoyuna açıklayacağız. Meclis açıldığında Meclis gündemine gelmesini ve 1 Ocak tarihinden önce yasalaştırılmasını planlıyoruz." diye konuştu.