Yıldırım Belediyesi’nden Miniklere Eğlenceli Çevre Dersi Yıldırım Belediyesi’nden Miniklere Eğlenceli Çevre Dersi

YPG/PKK'lı teröristlerin Gaziantep'in Karkamış ilçesine yönelik roketli ve havanlı saldırısında hayatını kaybeden öğretmen Ayşenur Alkan'ın sınıfında 9 günlük aradan sonra ders başı yapan öğrencileri büyük hüzün yaşadı.

Teröristlerin 21 Kasım'da Karkamış'a yönelik saldırısında hedef olan Kocatepe Öğretmen Ayşenur Alkan İlkokulunda eğitim öğretim, 9 günlük aradan sonra tekrardan başladı. Öğretmen Ayşenur Alkan'ın eğitim verdiği 4C sınıfındaki öğrenciler okula dönmenin buruk heyecanını yaşadı.

Ayşenur öğretmenin hayatını kaybetmeden bir süre önce işlediği matematik ders notlarının tahtada yazılı olması dikkati çekti. Öğretmenlerinden geriye kalan ders notlarını tahtada gören öğrenciler, büyük hüzün yaşadı.

Ayşenur öğretmenin, saldırıdan kısa zaman önce tahtaya "Çıkarma işleminde tahmini sonuç" başlığıyla "Çıkarma işleminde tahmini sonuç bulurken sayılar en yakın onluk ile en yakın yüzlüğe yuvarlanır. İşlem sonucunda tahmini sonucu bulmak için en büyük sayıdan en küçük sayıyı çıkarır, farkı buluruz." notunu ve örnek işlemler yazdığı görüldü.

2022_11_aysenur30-1

Öğrencilerde buruk sevinç

2022_11_aysenur30-3

Ayşenur Alkan'ın öğrencilerinden Melike Çetin, okula yeniden geldiği için mutlu olduğunu belirterek, "Okulda Ayşenur öğretmeni göremeyince çok üzüldüm. Okula geldiğimde tahtada yazdıkları duruyordu. Bunu görünce çok üzüldüm. Şimdi yeni öğretmen geldi."

Fatma Nur Bozkurt bir Ayşenur öğretmeni görememenin üzüntüsünü yeni öğretmenle tanışmanın buruk sevincini yaşadıklarını anlattı.

2022_11_aysenur30-fatmanur

4C sınıfında okuyan İsa Çekirge ise Ayşenur öğretmeni göremediği için üzgün olduğunu vurgulayarak, "Onu göremeyince ağlamıştım. Yeni öğretmenimiz geldi ama Ayşenur öğretmeni çok özlüyorum."

Üzüntüsünü dile getiren öğrencilerden Fatma Hali de "Okula geldiğimde Ayşenur öğretmeni göremedim. Yeni öğretmen geldi, eğitime onunla devam edeceğiz. Ama yine de çok üzülüyorum. Çünkü Ayşenur öğretmen çok iyi bir öğretmendi, onu çok seviyorduk."

2022_11_aysenur30-fatma

Öğrenci Şam Meşan, "Okulda Ayşe hocayı görmediğim için üzüldük. O bize her gün oyun oynatıyordu. Onu çok seviyorduk. Önceden ona her gün mektup verirdim. Yeni öğretmen için de sevindik ama yine de Ayşe öğretmen için üzgünüz."

2022_11_aysenur30-sam

Okuldaki diğer öğrenciler de üzgün

3A sınıfı öğrencisi Ekrem Gezer de saldırıdan sonra amcasının kendisini okuldan alıp eve götürdüğünü anlatarak, o günden beri okulunu çok özlediğini söyledi.

Okulun yanı sıra arkadaşlarını ve öğretmenlerini özlediğini dile getiren Ekrem Gezer, Ayşenur öğretmeni de tanıdığını ve okulda göremeyince üzüldüğünü söyledi.

4A sınıfı öğrencilerinden Miray Atar tatil süresince Gaziantep'teki yakınlarının yanında olduğunu belirterek, "Okulu çok özlemiştim. Okula geldiğim için kendimi iyi hissediyorum. Ayşenur öğretmeni de çok özledim."