Meteoroloji, hava sıcaklıkları 5 Eylül 2022 Pazartesi gününden itibaren düşmeye başlayacağını, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında beklenen yağışlar.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ülkenin doğu kesimlerinde mevsim normallerin 4 ila 6 derece üzerinde, batı kesimlerinde ise mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıkları, 5 Eylül 2022 Pazartesi gününden itibaren düşmeye başlayacağı tahmin ediliyor.

hava durumu-14

Hava sıcaklıkları, gelecek hafta sonuna kadar kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerin 5 ila 7 derece altında, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

meteoroloji-9

Orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor Orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor

Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında beklenen yağışların pazar ve pazartesi günleri kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ülkenin kuzey kesimlerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların 8 Eylül 2022 Perşembe gününden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Ankara, İzmir, Konya ve Sivas'ta gelecek hafta yağış beklenmezken İstanbul'un 6 Eylül 2022 Salı günü aralıklı ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.