1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İş Dünyasında Ekonomi Odaklı Gündem
İş Dünyasında Ekonomi Odaklı Gündem

İş Dünyasında Ekonomi Odaklı Gündem

Yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından gündem yeniden ekonomi! Elbette ekonomi odaklı bir iş dünyası isteniyor.

A+A-

Yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından gündem yeniden ekonomi! Elbette ekonomi odaklı bir iş dünyası isteniyor.

GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, iş dünyasını ekonomi konuşmaya davet ediyor…

Artık Gündemimiz Ekonomi Olsun

Yerel seçimler tamamlandı. İş dünyası gündemi seçim olmaktan ziyade, ekonomiye odaklanmalı. Mersin Girişimci İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, yerel seçim sonrasında ekonominin gelmesi gerektiği noktayı bildirdi. Ardık iş dünyasının ekonomiyi gündem almasını ve gelişmek için ona göre bir yol izlemesi gerektiğinden söz etti. Tamamen ekonominin gelişmesi adına yapılabilecek çok olduğu, atılabilecek çok adım olduğunu bildirdi.

İşte, başarılı yöneticinin sözleri…

“2023 hedeflerimize ulaşmak için ekonomi, istihdam ve ihracat odaklı bir gündem istiyoruz. Eğer Türkiye hedeflerini iyi belirler ve 2023 hedefleri doğrultusunda hükümetimizin verdiği teşvikler devam ederse ülkemiz kalkınır ve toplumun refah seviyesi yukarı çıkar. Ülkemizin en büyük sorunlarından birisi olan istihdam sorununun çözüme kavuşabilmesi adına yeni yatırımlara ihtiyaç duyuyoruz. Bizler iş dünyası olarak her zaman ülkemizin geleceğine olan güvenimizi dinç tutarak yatırımlarımızı sürdürdük. Verilen teşvikler ve destekler istihdam sayılarının artmasına neden oluyor. Ülke olarak gündemimizi ekonomi olarak belirlememiz halinde daha çok yatırım, daha çok istihdam, daha çok ihracat olacağı kanaatindeyim”

Şeklinde konuştu. Türkiye’nin gündemi ekonomi haline getirilerek, en kısa süre içinde mevcut olan ekonomik koşulların iyileştirilmesi yönünde hareket edilmesi gerektiğini bildirdi. Özellikle Mersin için sonrasında ise Türkiye için gelişmiş seviyeye ulaşmak adına siyasetten uzak bir ekonomi gündemi oluşturulması hedefleniyor.

Siyasi Rozetler Çıkarılıp, Topyekin Mücadele Edilmeli!

Mehmet Serkan İzol, toplu bir mücadeleye de dikkat çekti. Siyasetten uzak bir ekonomi mücadelesi verilmesi gerektiğine dikkat çekti. Onları da şu sözleri ile açıkladı;

“Bugünden itibaren herkes siyasi rozetlerini çıkararak kentimizin geleceği için işbirliği içerisinde hareket etmeli, STK’lar, odalar, üniversiteler ve kamu kuruluşları kentimiz için topyekun bir mücadele içerisinde olmalı.’’ Şeklinde konuştu. Türkiye ekonomisi için yapılması gerekenler birlik olup, gelişmek ve üretmek olmalı şeklinde mesaj verdi.

Kaynak: Bültenler

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.