1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Gözler Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’a Çevrildi
Gözler Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’a Çevrildi

Gözler Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’a Çevrildi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 10 Nisan’da reform paketini açıklayacak. Yeni ekonomi programı merak ediliyor.

A+A-

Haber: Murat ASLAN

Hazine ve Maliye Bakanı  Berat Albayrak, 10 Nisan’da reform paketini açıklayacak. Yeni ekonomi programı merak ediliyor.

Gözler  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a çevrildi. Yapılacak olan açıklamalar ve seçim gündemi sonrasında ülkenin nasıl bir ekonomisi olacağı yönünde yapılan programlar merak ediliyor. 31 Mart seçimlerinin ardından 4.5 yıllık bir seçimsiz süreç başlayacağı söylenmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu süreçte en önemli olanın ekonomi olduğu da söylenmişti.

10 Nisan Yeni Ekonomi Program (YEP) Açıklaması

Türkiye’nin Yeni Ekonomi Programı seçimler sonrasında Bakan Berat Albayrak tarafından açıklanacak. Bununla ilgili gerekli bilgilendirmeler yapıldı ve ekonomi programının 10 Nisan’da açıklanacak olduğu söylendi. Bu pakette genel olarak yatırımların artacak olduğu, mali sistemin yeniden düzenlenecek olduğu gibi açıklamalar yapılıyor. Mali disiplin konusunda adımların atılması, bu alanda gereken ilerlemelerin gerçekleşmesi için programın düzenlenmesi sağlandı.

Paketler;

Program kapsamında oluşturulmuş olan paketler var. Özel sitemler, teşvikler ve buna benzer pek çok girişim ile Türkiye ekonomisinin ilerlemesi için gereken adımlar atılacak. Buna dikkat edilmesi halinde, ekonomiye dair paketlerin uygulanması ile gerek Hazine ve Maliye Bakanı gerekse Cumhurbaşkanı tarafından ekonominin ilerlemesinin başarılı yönde seyredeceği konuluyor. Gereken adımlar atılacak olduğundan, sorun yaşamadan ülke ekonomisinin önümüzden seçimsiz 4.5 yıllık dönemde başarılı şekilde ilerleyeceği gündemde.

Etkin Teşvik Sistem Detayları

Değişecek olan vergi yasaları, etkin teşvik sistemi ile devam ettirilecek. Paket, vergi yasası değişikliğinden çiftçinin maliyet yükünün azaltılması amacı belirlenmiş. Bunun dışında Bankacılık sektöründen enflasyona kadar hayatın her alanına kadar katkı sağlayacak çok sayıda hedef belirlenmiş. Bu teşvik sistemi kapsamında ülke ekonomisinin her alanında gelişmenin sağlanması hedefleniyor. Mümkün olan her sektör için yapılacak olan değişiklikler dahilinde, direkt olarak etkin teşvik sisteminin etkisi ile iyileştirilmenin gerçekleşmesi sağlanıyor. Bunu göz önünde bulundurarak, ülke ekonomisinin gelişmesi hedefleniyor.

Elbette Berat Albayrak tarafından yapılacak olan açıklamalar ile 10 Nisan YEP detaylı şekilde verilecek. Bu kapsamda ne gibi değişikliklerin ülke gündeminde olduğu belirlenerek düzenlenmiş olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.