Hava sıcaklığı, yarın Marmara olmak üzere, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyinden başlayarak kademeli olarak düşecek, hafta ortasından itibaren yağışlar.

Bursa'da sahte emlak ilanları ile vatandaşları dolandıran zanlı tutuklandı Bursa'da sahte emlak ilanları ile vatandaşları dolandıran zanlı tutuklandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan değerlendirmeye göre, son günlerde yurt genelinde, mevsim normallerin 6 ila 10 derece üzerinde, yağışsız hava etkili oluyor.

hava durumu-17

Sıcaklıklar yarın Marmara, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyinden başlayarak kademeli olarak düşeceği, hafta ortasından itibaren yağışlarla tüm yurtta hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altına gerileyeceği tahmin ediliyor.

meteoroloji-12

Kuzey kesimler ağırlıklı, hafta ortasına kadar görülecek sağanağın, haftanın ikinci yarısında kuzey ve iç kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere tüm yurtta etkili olması bekleniyor.

meteorolojii

Serin ve yağışlı havanın gelecek hafta başına kadar süreceği, hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri 4 ila 9 derece altında olacağı tahmin ediliyor.

Ani sıcaklık değişimleri ve kuvvetli meteorolojik hadiselerle alakalı hava tahmin raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle takip edilmesi gerekiyor.