1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Üstün Dökmen’e Tepkiler Sürüyor
Üstün Dökmen’e Tepkiler Sürüyor

Üstün Dökmen’e Tepkiler Sürüyor

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen eğitim seminerinde söyledikleriyle, eleştirilerin hedefi olan Psikolog Üstün Dökmen’e tepkiler devam ediyor.

A+A-

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen eğitim seminerinde söyledikleriyle, eleştirilerin hedefi olan Psikolog Üstün Dökmen’e tepkiler devam ediyor.

Psikolog Üstün Dökmen geçtiğimiz günlerde Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından rehberlik öğretmenlerine yönelik düzenlenen eğitim seminerine katıldı. Seminerde yaptığı açıklamalarla eleştirilerin hedefi olan Psikolog Üstün Dökmen'e tepkiler devam ediyor. Dökmen hakkında son eleştiri, Eğitim Bir Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Ramazan Acar’dan geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Acar; “Eski düzenin yasaklayan, dışlayan düşüncelerini ve uygulamalarını tarihe gömen yeni Türkiye, bu uğurda büyük bedeller ödemiştir. Bu günlere tırnaklarıyla gelerek, varlığını korumuştur. Görüyoruz ki eski düzenin karanlık isimleri, ‘bilimsellik ve çağdaşlık' kılıfı içinde köhne fikirlerini ayrımcı ve dışlayıcı tutumlarla satışa çıkarmışlar. Bu kişilerin akademik unvanları bile gerici zihniyetlerini gizleyemiyor. Popüler kimliklerini kullanıp, cehalet ve karanlıklarını kusmaktan çekinmiyorlar. Milletimizden her defasında ağızlarının payını almalarına rağmen, farklı mecralarda değerlerimizi aşağılamaktan geri durmuyorlar.” Dedi.

“Acar’dan zehir zemberek açıklamalar.”

Geçtiğimiz günlerde, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde, diş hekimi sırasını bekleyen çarşaflı üç hasta bireyin özel hayatlarına müdahale edilerek, izinsiz şekilde sosyal medyada paylaşım yapılmasını da hatırlatan Acar, açıklamalarına şöyle devam etti.

“Söz konusu gafletin son örneği, Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen programa katılan Prof. Dr. Üstün Dökmen’ce yapılmıştır. Dökmen, “Pilot biri sarhoş olmamalı, Hıristiyan psikolog haç takmamalı ve rehberlik öğretmeni de başörtüsü kullanmamalıdır!”, “Mesleğin icrası sırasında inşallah, maşallah tarzı cümleler konuşulmamalıdır!”demiştir. Başörtülülere gösterilen bu ayrımcı tutum, inancı dışlayıcı bir davranış ortaya koymuştur. Dökmen bu hatayı ilk kez de yapmamaktadır. Mevcut ön yargılarını bilimsellik maskesi altında gizlemeyen bu köhne kafaların, gafletlerini anlattıkları kürsülerin olması kabul edilemez. Milletin kurumları ve değerleriyle çatışan, yasakçı her türlü zihniyetin temsilcilerine, devletin imkânlarıyla milleti aşağılama olanağı verilmemelidir. Eğitim-Bir-Sen olarak, bu kişilere meydanı bırakmayacağız. Bu yolda kararlı bir şekilde ilerleyip, tavrımızı ortaya koyacağız.

Zalimlere komik, mazlumlara ise trajedi olan bu tutumlar sonsuza kadar engellenecek ve bir daha tekrar edilmemesi sağlanacaktır.”

Kaynak: Bültenler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.