1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Süleymani ABD'ye saldıracak mıydı, bir önemi yok, çünkü…
Süleymani ABD'ye saldıracak mıydı, bir önemi yok, çünkü…

Süleymani ABD'ye saldıracak mıydı, bir önemi yok, çünkü…

İranlı komutan acil olarak öldürülmemiş olsaydı ABD'lilere saldırı yapacağı iddiasını sorgulayan Demokrat Partililere ve savaş karşıtlarına ateş püsküren Trump Gerçekten bunun bir önemi yok, çünkü Süleymani'nin korkunç bir geçmişi vardı.

A+A-

Küresel çapta 3. Dünya Savaşı korkusu yaşatan Süleymani suikastını bir defa daha savunmaya geçen ABD Başkanı Trump, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı'nın acilen öldürülmemiş olsaydı ABD'lilere saldıracağı iddiasını sorgulayan Demokrat Partililere ve savaş karşıtlarına ateş püskürdü.

Süleymani'nin eli kulağında tehdit oluşturduğu iddiasında ısrar yapan Trump, İranlı komutanın sicili düşünüldüğünde tehdidin acil olup olmamasının öneminin bulunmadığı savını ortaya attı.

ABD'nin Cumhuriyetçi Başkanı, şu tweetleri attı:

Demokratlar ve Yalan Haber medyası, 20 senedir yapılması gereken şeyi sırf ben yaptığım için terörist Süleymani'yi şahane bir adammış gibi göstermeye çalışıyor. Ekonomik, askeri veya herhangi bir alanda yaptığım her şey aşırı sol Demokratlar tarafından ufak görülüyor. Hiçbir şey yapmayan Demokratlar.

Yalan Haber Medyası ve onların Demokrat Ortakları, terörist Süleymani' gelecekte saldırıları kapıda mıydı değil miydi, bu konuda benim ekibim uzlaşma içinde miydi değil miydi, bunu belirlemek için çok çalışıyor. Her ikisinin yanıtı da güçlü evet, fakat aslında bunun bir önemi yok, çünkü  (Süleymani'nin) korkunç bir geçmişi vardı.

İran'ın Irak'ta ABD üslerine füze saldırısı düzenlemesi ve ABD saldırısı sanarak yanlışlıkla Ukrayna yolcu uçağını vurmasını tetikleyen suikastla ilgili Trump ve Dışişleri Bakanı Pompeo, Süleymani'nin ABD hedeflerine acilen saldırı yapması riskine dayanarak hareketle geçtiklerinde sözbirliği yaptı

Pompeo, sorulan ısrarlı sorular üzerine Bize ne zaman nerede saldıracaktı, bilmiyoruz. Ardından, Savunma Bakanı Esper, Süleymani'nin ABD'nin dört büyükelçiliğini vuracağını iddia eden Başkan'ın bununla ilgili belli bir kanıt sunmadığını, kendisinin de elçiliklerle ilgili istihbarattan gelen hiçbir somut kanıt görmediğini söyledi.

Bunların üstüne ABD Başkanı Trump'tan Kanıt olup olmamasının bir önemi yok, çünkü Süleymani'nin korkunç bir geçmişi vardı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.