1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. SABAHATTİN DÜLGER GELECEĞİN RADYO VE TELEVİZYONCULARINI ZİYARET ETTİ
SABAHATTİN DÜLGER GELECEĞİN RADYO VE TELEVİZYONCULARINI ZİYARET ETTİ

SABAHATTİN DÜLGER GELECEĞİN RADYO VE TELEVİZYONCULARINI ZİYARET ETTİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü olan Dülger, Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ziyarette bulundu. Müdür, okul öğretmen ve öğrencileriyle bir araya geldi.

A+A-

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü olan Dülger, Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ziyarette bulundu. Müdür, okul öğretmen ve öğrencileriyle bir araya geldi.

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde olan, Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önemli isimlere ev sahipliği yaptı. Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ve Şube Müdürleri olan Bekir Arslan, Bülent Altıntaş, Rasim Alkaç tarafından gerçekleştirilen ziyarette; okul çalışmaları hakkında bilgiler alındı.

Okul Müdürü Ali Cihan ziyaretçilerine; verilen uygulamalı dersler neticesinde, öğrencilerinin mesleklerini kapsamlı anladıklarını ve bu sayede ileride başarıyı yakalayabileceklerini söyledi.

Adalet, Muhasebe-Finansman ve Radyo-Televizyon branşlarında uygulamalı olarak eğitim veren, Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi geleceğin başarılı gençlerini yetiştirmeye devam ediyor.

“Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, okulun eğitim sistemi ve planlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.”

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve kendisine eşlik eden diğer konuklarına okulu gezdiren Müdür Ali Cihan, ziyaretçilerini bilgilendirdi.

Dülger, ilgili bölümlerde Türkiye’nin ihtiyacı olan kalifiye eleman yetiştirilmesi konusunda, oldukça özen gösterdiklerini ifade ederken; “Öğrenciler okudukları bölümlerle ilgili eğitimlerini uygulamalı olarak alıyorlar. Bu şekilde hem mesleklerini yakından tanıma fırsatı buluyor, hem de tecrübe kazanıyorlar. Örneğin Adalet bölümü öğrencileri, sınıflarında kurguladıkları olayla ilgili mahkeme kuruyor ve görev dağılımı yapıyorlar. Bu şekilde suçluların yargılanma ve cezaevine gönderilme aşamasında neler yapıldığını öğrenmiş oluyorlar. Demir parmaklıkları ve maket suçluların bulunduğu cezaevlerinde, suçlunun üst aramasının yapılması ve kelepçenin nasıl takılması gerektiği burada gösteriliyor.

Yine Radyo-Televizyon bölümünde, pratikli anlatımla, okulun atölye ve stüdyolarında gereken kamera önü ve arkası eğitimler gerçekleşiyor. Bu sayede söz konusu bölümde, gelecek dönemin radyo ve televizyoncuları yetiştirilmeye devam ediyor. Amacımız; gençlerimizin okullarını bitirdiklerinde aktif bir şekilde kendilerine çalışma sahası yaratabilmeleri ve başarıya ulaşabilmeleridir. Bakanlığımızın 2013 vizyon kapsamı dahilinde açıkladığı 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmayı planlıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, okullarına gerçekleştirilen ziyaretten memnuniyet duydu.

Kaynak: Bültenler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.