1. HABERLER

  2. BURSA

  3. BUTGEM Eğitim Modeli Özbekistan’da da mı olacak?
BUTGEM Eğitim Modeli Özbekistan’da da mı olacak?

BUTGEM Eğitim Modeli Özbekistan’da da mı olacak?

BUTGEM Özbekistan’a eğitim modeli mi oluyor? Bakan yardımcıları eğitim modelini Özbekistana da taşımak istediklerini söyledi.

A+A-

Özbekistan İpekçilik Bakan Yardımcıları BUTGEM’i ziyaret etti.

Birleşmiş Milletlerden Örnek Gösterilen BTSO

Bursa ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi’nin (BUTGEM) konukları, Özbekistan’dan gelen İpekçilik Bakan Yardımcıları kursalar ilgili detayları aldı.

  • Abdurazzakovic
  • ChorievAbgukodirToshboltaevich
  • Devletov

BUTGEM’in eğitim modeli ile bilgi aldı.

Örnek gösterilmiş olan eğitim modeli ile ilgili, Bursa’da başarılı eğitim sistemi olduğundan Özbekistan’da da aynı eğitim modelinin kullanılmasını istediklerine ilişkin talepler oldu.

Tekstil ve Tasarım Tecrübesi

Başarının gözle görülür kısmı, tekstil ve tasarım alanında tecrübenin çok olduğu yönünde. BUTGEM Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Karahan, Kozabirlik Müdür Aysel Akbaba, Bursa İpekçiliğini Geliştirme Derneği Başkanı Kasım Uzunöz’ün de katılmış olduğu ziyarette Özbek Bakan ‘‘Tekstil ve tasarım alanında tecrübeniz çok fazla.’’ Sözlerine yer verdi.

Özbekistan’da ipekçiliğin gelişmesi için bu tecrübeye ihtiyaç olduğu yönünde konuştu. Abdurazzakovich ‘‘İpek ipliği üretiminde Çin, Hindistan’dan sonra geliyoruz. Tasarım ve AR – GE alanında ülkemizde yeni adımlar atmak istiyoruz. Bursa’nın tekstil ve tasarım alanında önemli bir tecrübesi olduğunu bizzat görme imkanı yakaladık. Özellikle BUTGEM’in tecrübeleri faydalanmak istediğimiz tasarım ve tekstil tecrübelerinden.’’ Sözlerine yer verdi.

BUTGEM Gibi Daha Çok Kurum Olmalı

Sürdürülen eğitim faaliyetleri kapsamında, başarılı olduğunun kanıtlarını sunmuş olan BUTGEM için bu şekilde çok daha fazla kuruma ihtiyacımız var sözleri söylendi. Özbek eğitimci, BUTGEM’de dokuma ve baskı desinatörlüğü ile konfeksiyon içerikli eğitim alınması istediğini bildirdi. Eğitim atölyelerinin detaylı şekilde incelemesi yapıldı. Yapılan incelemelerin sonunda ise eğitimci, direkt olarak BUTGEM gibi kurumlara ihtiyaç duydukları yönünde talebini sundu.

850’nin üzerinde gerçekleştirilmiş olan eğitim programı ile çok sayıda kişinin meslek sahibi olduğu bildirildi. BUTGEM Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karahan; ‘‘BTSO Eğitim Vakfı çatısı altında olan eğitim merkezimiz 12 ay gençlerimizin meslek sahibi olmasının yanı sıra sektörlerimizin de ihtiyaç duyduğu nitelikli personellerin temini noktasına önemli katkı sağlıyor.’’ Dedi. BUTGEM’in Bursa’daki önemi vurgulanmış oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.