1. HABERLER

  2. BURSA

  3. Bursa’dan 2018 Yılı İhracat Rekoru
Bursa’dan 2018 Yılı İhracat Rekoru

Bursa’dan 2018 Yılı İhracat Rekoru

​​​​​​​Bursa’dan ihracatta rekor geldi. Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamı sunuldu. 2018 yılı ihracatında en yüksek rakamlar.

A+A-

Bursa’dan ihracatta rekor geldi. Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamı sunuldu. 2018 yılı ihracatında en yüksek rakamlar.

En yüksek ihracat oranları açıklandı…

Türkiye Artık Dünya’nın Her Yerine İhracat Yapıyor

Bursa’nın 2018 yılı toplam ihracat tutarına bakıldığında, 0.37 oranında bir artış görülüyor. Bu durumda 2 Milyar 591 Milyon Dolarlık ihracat yapıldığı sonucuna ulaşılıyor. 2018 yılında %12.9 artış ile 32.8 Milyar Dolarlık ihracatın yapıldığı açıklanmıştır.

Rakamlara bakıldığında, ihracat artışının son derece istikrarlı şekilde gerçekleştiği görülmektedir. 2018 yılı ÜİB, Türkiye ürünleri ile dünyanın her yerine ihracat yapmaya devam ediyor. Artık, dünyanın her yerinde Türkiye’den ürünlerin erişimi sağlanıyor.

Türkiye ekonomisinin ihracata dayalı ayağını geliştirmek ve desteklemek açısından toplamda 54 önemli fuar gerçekleşmiştir. Alım heyeti, sektörel ticaret heyeti gibi katılımlarında düzenlendiği; UİB Başkanı Baran Çelik tarafından açıklanmıştır.

209 yılı hedefi için ABD, Çin, Fransa, Hindistan gibi ülkelerin de organizasyonlara katılımlarının olması ile toplamda 42 organizasyon ile katılımların da artması hedefleniyor. Bu şekilde Bursa üzerinden Türkiye ekonomisinin gelişimine katkıda bulunmak adına çalışmalar sürüyor. 2019 yılı ihracat oranlarını arttırmak adına gereken yapılacak ve iş adamlarının, ticaret yapanların bilinçli şekilde hareket etmesi sağlanacak.

UİB Koordinatör Başkanı Baran Çelik: ‘‘İhracata Güçlü Katkımızı Sürdüreceğiz’’

UİB Koordinatör Başkanı olan Çelik, ihracatın sürdürülebilir olması için katkıların devam edeceği yönünde açıklamalar yaptı. Ayrıca 2018 yılı için yapılan ihracat rakamları da sunuldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2019 yılı için 42 organizasyon gerçekleştirecek. Farklı ülkelerin de katılımı ile başarıya imza atılması bekleniyor.

Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracat Birliği (UHKİB), 2018 yılını 634 milyon dolar ihracat yaparak tamamladı. 2017 yılına oranla ihracat yüzdesi 14.71 arttı.

Uludağ Yaş Meyve Sebze İİhracatçıları Birliği (UYMSİB) 2018’i bir önceki yıla göre yüzde 12.64 ile artış ile başarı ile tamamladı.

Verilen örnekler üzerinden Bursa’nın Türkiye ihracat rekoruna katkısı kapsamında faydasını görebilirsiniz. 2019 yılı için ihracata yapılacak olan katkıların belirlenmesi, bu bağlamda en iyi şekilde çalışılması hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.