1. HABERLER

  2. BURSA

  3. BURSA HABER

  4. Bursa'da Çekirge Devlet Hastanesi Personeline KBRN Farkındalık Eğitimi!
Bursa'da Çekirge Devlet Hastanesi Personeline KBRN Farkındalık Eğitimi!

Bursa'da Çekirge Devlet Hastanesi Personeline KBRN Farkındalık Eğitimi!

Bursa'da, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Çekirge Devlet Hastanesi personeline kimyasal, biyolojik, radyasyon ve nükleer (KBRN) farkındalık eğitimi verildi.

A+A-

Bursa'da, İl Sağlık Müdürlüğünce Çekirge Devlet Hastanesi personeline kimyasal, biyolojik, radyasyon ve nükleer (KBRN) farkındalık eğitimi verildiği bildirildi.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, İl Sağlık Müdürlüğü KBRN Bölge Koordinatörleri Yıldız Yürek Bulut, Eda Karagül ve Zahit Koyuncuoğlu tarafından gerçekleştirilen eğitimde, olası KBRN olaylarında hastane çalışanlarının neler yapması gerektiği gösterildi.

bursada-cekirge-devlet-hastanesi-personeline-kbrn-farkindalik-egitimi-2.jpg

Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehlikelerin savaş, kaza veya doğal afetler sonucu ortama yayılması ile etkilenen vatandaşların hastaneye geldikleri andan itibaren hastane yönetiminin alması gereken tedbirler, sağlık çalışanlarının korunma yolları ve hastaların dekontaminasyonu (arındırma) konularında teorik eğitim verildi.

bursada-cekirge-devlet-hastanesi-personeline-kbrn-farkindalik-egitimi-3.jpg

Ayrıca, dekontaminasyon ünitesinde sağlık çalışanlarının kullanacağı C ve D tipi koruyucu giysi ile ekipman kullanımı, hastaların yıkanmasında dikkat edilecek hususlar, kullanılacak araç ve gereçler uygulamalı tanıtıldı.

Personelde KBRN durumları hakkında farkındalık oluşturulması hedeflenen eğitime, servis çalışanı, süpervizör hemşirelerden oluşan 55 kişi katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.