1. HABERLER

  2. BURSA

  3. Bursa Osmangazi’de Kesim Alanları Düzenli Temizleniyor
Bursa Osmangazi’de Kesim Alanları Düzenli Temizleniyor

Bursa Osmangazi’de Kesim Alanları Düzenli Temizleniyor

Bursa Osmangazi ilçesinde, Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların kurbanlıklarını kestirebilecekleri alanlar, önceden belirlendi. Sağlık koşullarına uygun şekilde, kesimlerin gerçekleştirildiği bu yerler, gün bitiminde, düzenli olarak temizlendi.

A+A-

Bayram süresince vatandaşların kurbanlıklarını uygun koşullarda kestirebilmeleri için belirlenen kesim alanları; bayram süresince, Bursalılara hizmet vermeye devam ediyor. Gün bitiminde görevli ekipler, gecenin ilerleyen saatlerine kadar alanların steril hale gelebilmesi için, temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

“Osmangazi, 21 farklı noktada kurduğu kesim alanlarında, temizliğe devam ediyor.”

Bayram öncesi konuyla ilgili hazırlıklara başlayan Osmangazi Belediyesi, belirlediği 21 farklı noktaya kesim alanları kurdu. Kurban Bayramının kesim gerçekleştirilecek günlerinde, vatandaşlara uygun şartların sağlanması için tüm hazırlıkların tamamlandığı bu noktalar, her gün düzenli olarak temizleniyor.

Temizlik ekipleri vardiya olmaksızın, gecenin ilerleyen saatlerine kadar, söz konusu bölgelerde temizliklerini tamamlayıp, ertesi güne hazır hale getiriyor. Böylelikle kurban kesim alanlarının hijyen koşullarına uygun olması, kokuların engellenmesi ve bakteri oluşumuna sebebiyet verilmemesi hedefleniyor. Bursalı vatandaşlar, ertesi gün geldiklerinde, temiz ve arındırılmış bu noktalarda kesim işlemlerini yaptırıp, sorunsuz şekilde evlerine dönmenin rahatlığını yaşıyor. Oluşabilecek çevre kirliliğine karşıda önlem niteliğini taşıyan çalışmalar, diğer şehirlere örnek gösteriliyor.

“Temizlik çalışmalarında 12 su tankeri, 24 kamyon ve 16 iş makinesi kullanılıyor.”

Bursa Osmangazi’de 21 farklı noktada kurulan kurban kesim alanlarının temizliği için; toplamda 12 su tankeri, 24 kamyon ve 16 iş makinesi kullanılıyor. 185 personelin görev aldığı çalışmalarda, açık ve kapalı olarak kurulan kurban pazarlarının, kesimler sonucu çevre ve toplum sağlığını olumsuz şekilde etkilemesinin önüne geçilmesi hedefleniyor. Bayram süresince vardiyasız şekilde, gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalışan personeller, söz konusu alanlar dezenfekte edilerek, genel sağlık koşullarına uygun şekle gelene kadar mesai alıyor. Ertesi gün kurbanını kestirmeye gelen vatandaşlar, elverişli şartlarda kurban ibadetlerini yerine getirip, evlerine dönmenin rahatlığını taşıyor.

Temizlik ekibince yürütülen bu çalışmalar, Bursa’ya gurur, ülkemizin diğer illerine ise örnek teşkil ediyor. Her Kurban Bayramında şahit olunan kesim sonrası tatsız görüntülere şahit olmamak için, benzer organizasyonun disiplinle yürütülerek, vatandaşla el ele hareket edilmesi büyük önem taşıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.