1. HABERLER

  2. BURSA

  3. Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Akademi Programı
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Akademi Programı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Akademi Programı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden gençlerin ufkunu açan eğitim. Kültür Akademi programı ile gençlerin bakış açılarını genişletmek hedefleniyor.

A+A-

Yüksek öğrenime kültürel destek…

Kültür Akademi Programı ile Gençlere Destek

Bursa eğitime verdiği önemi akademik programlar ile destekliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi kültür akademi programı ile gençler destekleniyor. Kültürel mirasın gençlere aktarılması ile onların ufuklarının açılması hedefleniyor.

Nitelikli iş gücünün ortaya çıkması, kültürel mirasın aktarılması ile mümkün olacak. Onların görmüş olduğu eğitimi kültürel miras ile desteklemesi son derece önemli. Bunun farkında olan Belediye yetkilileri, gençler için düzenlediği Bursa Kültür Akademi programı ile gençleri destekliyor.

Bursa’da çok sayıda müze yer alıyor. Müzelerin gezilmesi ve bu şekilde kültürel mirasın ele alınması hedefleniyor. Bursa Göç Tarihi Müzesi, Bursa’da öne çıkan müzeler arasında. Katılım kontenjan ile sınırlı. Tarih, sinema alanında pek çok bilgi sunuluyor. Gazeteci – Yazar Nihat Nasır’ın koordine ettiği araştırmacı yazar Hasan Ali ve Mustafa Armağan çeşitli programlar ile atölyelerin gezilmesini sağlıyor.

Bursa’da kültürel etkinlikler çok fazla. Katılımın olması durumunda, gençlerin bu geziler üzerinden son derece keyifli zaman geçirmesinin yanında kültürel anlamda doyum yaşaması da söz konusu olacaktır. Etkinliklere katılarak, müze gezerek Bursa’nın kültürel mirasının aktarılması hedefleniyor.

Tarih Atölyesi ile Bilgilendirme Gazeteci – Yazar Nihat Nasır

Mustafa Armağan’ın öğreticiliğinde, Tarih Atölyesi ile bilgilendirme yapılıyor. Gazeteci Yazar Nihat Nasır, yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgileri sundu. Her türlü ideolojik perspektif üzerinden bilgilerin sunulmasının öneminden bahsedildi.

Nihat Nasır;

‘‘Bu atölye çalışması ile okullarda öğretilen öğretilmeyen tarih olgusundan, zihni melekeleri yeni oluşmaya başlamış gençleri haberdar etmeyi hedefliyoruz.’’ Diyerek, yapılan çalışmanın gençlerin ufuklarını açmak olduğuna dair konuştu.

‘‘Tarih Atölyesi gibi her ay yapılan ve katılımcılarının tamamının üniversite öğrencilerinin olduğu bu atölye çalışması da ayda bir kez olmak üzere 6 oturum şeklinde planlandı. Bu çalışma ile de gençler, hem sinemaya dair teorik bilgilerini geliştiriyor hem de alternatif sinema olduğuna dair fikir sahibi oluyor.’’

Bursa’da tarih atölyesi ile gençler bilgilendiriliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.