1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Parti 19. dönem Siyaset Akademisi başvuruları başlıyor
AK Parti 19. dönem Siyaset Akademisi başvuruları başlıyor

AK Parti 19. dönem Siyaset Akademisi başvuruları başlıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, 19'uncu Dönem Siyaset Akademisi başvuruların başladığını söyleyerek, Akademide dereceye girenlere; birinciye Kudüs, ikinciye Balkanlar, üçüncüye de İspanya Endülüs gezisi ödülleri verilecek.

A+A-

AK Partili Dağ, parti genel merkezinde yaptığı basın toplantısında, Siyaset Akademisi'nin 2008 senesinde başladığını, bu zamana kadar 75 bin kişinin eğitim aldığını, 30 bin katılımcı başarı sertifikası aldığını söyledi.

Eğitimde verilen derslere göre alanında uzman hocaların, tanınmış isimlerin ve siyasilerin katılımcılarla bir araya geleceğini söyleyen Dağ, siyaset akademisi Türk siyasetinde bir marka değeri olarak yerini aldığını söyledi.

KATILIM ÜCRETİ 250 TL

AK Partili Dağ, 38 ilde yapılacak 19'uncu dönem siyaset akademisi kayıtları 13-27 Ocak tarihleri arasında 'www.siyasetakademisi.akparti.org.tr' internet sitesi üzerinden ya da il başkanlıklarına gidilerek yapılabileceğini söyledi.

Dağ Siyaset akademisi katılım ücreti 250 TL olarak belirlenmiştir. 18-30 yaş aralığındaki gençlerden ve bayan katılımcılardan ise 100 TL katılım bedeli alınacaktır.

Şehit ve gazi yakınları ile yüzde 40 ve üzeri engelli vatandaşlarımız için kayıtlarımızın ücretsiz olması kararlaştırılmıştır. Kursiyerlerimizden bu ücretler dışında herhangi bir ödeme talep edilmeyecektir.

Akademide 4'ü online ve 16'sı yüz yüze olmak üzere toplam 20 ders verilecektir. Siyaset Akademisi'nin ders süreci, önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da verecekleri ders ile 38 ilimizde eş zamanlı olarak başlamış olacak.

Siyaset Akademisi eğitim programı haftada 2 saat olmak üzere toplam 8 hafta devam edecek olup, 4 saatlik online eğitim dersleri ile beraber 20 saatlik bir eğitim programı olacaktır.

Bu dönem ders programımıza diğer dönemlerden farklı olarak Avrupa'da Yükselen Milliyetçilik ve Popülizm, İslamofobia ve Yabancı Düşmanlığı, Suriye Krizi'nde Türkiye'nin Dış Politikası ve Göçmen Sorunu, Sosyal Medya, Siyaset ve Toplum, Profesyonel Yönetim Teknikleri, Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi derslerini ekledik.

BİRİNCİYE KUDÜS GEZİSİ ÖDÜLÜ VERİLECEK

Dağ, katılımcıların program sonunda, katıldıkları derslerden sınava tabii tutulacağını ve sınav netice sıralamasına göre derecelendirileceklerini söyleyerek, şöyle konuştu:

Sınav neticesinde başarı sırasına göre kursiyerlerimize çeşitli ödüller verilecektir. Bu dönem, diğer dönemlerden farklı olarak, Türkiye genelinde dereceye giren katılımcılarımıza ödül olarak gezi programı hediye edilecektir.

Dereceye girenlere; Türkiye birincisine Kudüs, ikinciye Balkanlar, üçüncüye ise İspanya Endülüs gezisi ödülleri verilecektir. Sınav neticesinde 50 ve üzeri puan alan tüm katılımcılarımıza başarı sertifikası takdim edilecek ve Türkiye genelinde dereceye giren kursiyerlerimize ise ödülleri, yapılacak ödül töreninde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilecektir.

AK PARTİ KARŞITLIĞI HAREKETi OLARAK GÖRÜYORUM

AK Partili Dağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın birlikte, Selahattin Demirtaş'ın 'Devran' isimli kitabının okuma tiyatrosunu izlemesi ile ilgili olarak AK Parti karşıtlığı noktasında bazı çevrelerin değişik vesilelerle bir araya geldiklerini görüyoruz.

Tiyatro içeriğine bakmış değilim. Daha önce kahvaltılı bir toplantıda da böyle bir görüntü vermişlerdi. Toplumu AK Parti karşıtlığında bir araya getirme noktasında bir hareket olarak görüyorum ve böyle değerlendiriyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.